Kategorija: Članice

Kema Puconci : Aliansa Šempeter

3:1 (25:16, 23:25, 25:22, 25:12)

Zelena dvorana Puconci, 29. november 2017, 70 gledalcev

Danes sta se na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije pomerili domača ekipa Kema Puconci in gostujoča ekipa Aliansa Šempeter. Igralke iz ekipe Kema Puconci so z odlično igro z rezultatom 3:1 premagale nasprotnice iz ekipe Aliansa Šempeter. S tem so si priigrale lepo prednost pred drugo tekmo četrtfinala, ki bo v četrtek 7. decembra ob 19. uri v ŠD OŠ Šempeter.

Prvi niz se je začel s servisom domačih igralk, ki so v prvi niz krenile s polno paro s štirimi zaporednimi točkami, preden so do prve točke prišle gostje iz ekipe Aliansa Šempeter. Pucončanke so jim servis takoj odvzele in pri rezultatu 6:1 za domačo ekipo je gostujoči trener zahteval svoj prvi odmor. Po odmoru so z asom do naslednje točke prišle igralke Keme. Gostje so se z nizom dveh zaporednih točk pri rezultatu 7:3 približale na štiri točke zaostanka, a so se na prvi tehnični odmor s prednostjo petih točk pri rezultatu 8:3 odpravile domače igralke. Po prvem tehničnem odmoru so domače igralke prišle še do dveh zaporednih točk preden so svojo četrto točko dale gostje iz Šempetra. Sledila je izmenjava točk in vodstvo Pucončank 14:8.  Na drugi tehnični odmor so se s prednostjo šestih točk pri rezultatu 16:10 odpravile domačinke. Prvo točko po drugem tehničnem odmoru so dobile igralke ekipe Kema Puconci, ko je pri 17:10 svoj drugi odmor zahteval gostujoči trener. Po odmoru so prvo točko dosegle gostje, a so domače igralke prednost  pri rezultatu 19:12 povišale na sedem točk. Pri rezultatu 21:13 so domače igralke, svojo dvaindvajseto točko za prednost devetih točk dobile z asom. Prvo zaključno žogo so imele domačinke pri rezultatu 24:15. Prvi niz so dobile igralke ekipe Kema Puconci in sicer z rezultatom 25:16.

Drugi niz se je začel s prvo točko gostujoče ekipe Aliansa Šempeter. Domače igralke so izid takoj izenačile. Sledila je kratka izmenjava točk in vodstvo gostij pri rezultatu 2:4. Domače igralke so rezultat na 5:5 izenačile, ampak gostje so dobile tri zaporedne točke in se s prednostjo treh točk pri rezultatu 5:8 odpravile na prvi tehnični odmor v drugem nizu. Po prvem tehničnem odmoru so do naslednje točke prišle domače igralke, ki so zaostanek za kratek čas znižale na dve točki. Sledila je kratka izmenjava točk in približanje na točko zaostanka pri rezultatu 8:9. S tretjo zaporedno točko so rezultat na 9:9 izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko preden so do  treh zaporednih točk prišle gostujoče igralke. Vodstvo  pri 10:13 je bilo dovolj, da je domači trener zahteval svoj prvi odmor. Po odmoru so z novim nizom zaporedja treh točk pri rezultatu 13:13 do izenačenja prišle igralke Keme. Na drugi tehnični odmor so se s prednostjo dveh točk pri rezultatu 14:16 odpravile gostje. Po drugem tehničnem odmoru so do nove točke in do izenačenja na 16:16 prišle igralke Keme. Igralke so si znova izmenjale nekaj točk, preden je pri zaostanku dveh točk pri rezultatu 20:22 zahteval svoj drugi odmor domači trener. Po približanju na točko zaostanka pri rezultatu 22:23 je svoj prvi odmor v drugem nizu zahteval gostujoči trener. Ekipi sta si izmenjali še točko preden se je zaključil drugi niz, ki je bil v korist gostujočih igralk iz ekipe Aliansa Šempeter z rezultatom 23:25.

V tretjem nizu je prva točka pripadla ekipi gostij. Niz zaporedja treh točk gostujoče ekipe in rezultat 0:3 sta bila dovolj, da je svoj prvi odmor v tretjem nizu zahteval domači trener. Po odmoru so se domače igralke pri rezultatu 2:3 približale na točko zaostanka, vendar so do naslednjih dveh točk prišle gostje in pri rezultatu 2:5 spet bile v prednosti treh točk.  Domače igralke so nato z nizom zaporedja petih točk prišle do vodstva 7:5, preden so svojo šesto točko dobile gostujoče igralke iz ekipe Aliansa Šempeter. Gostje so rezultat na 7:7 izenačile, a so se z eno točko prednosti pri rezultatu 8:7 na prvi tehnični odmor odpravila domača dekleta iz ekipe Kema Puconci. Po prvem tehničnem odmoru so do prve točke in izenačenja prišle gostje. Z dvema zaporednima točkama so do novega vodstva pri rezultatu 10:8 prišle Pucončanke. Ekipi sta si znova izmenjali nekaj točk in vodstvo treh točk pri rezultatu 13:10 je bilo dovolj, da je svoj prvi odmor v tretjem nizu zahteval gostujoči trener. Po odmoru so domače igralke prišle še do dveh zaporednih točk in prednost povečale na pet točk pri rezultatu 15:10. Ekipi sta si izmenjali še točko, preden so se s prednostjo petih točk Pucončanke odpravile na drugi tehnični odmor. Po drugem tehničnem odmoru so do nove točke prišle domače igralke in pri vodstvu 17:11 je svoj drugi odmor zahteval gostujoči trener. Gostje so dobile tri zaporedne točke in zaostanek zmanjšale na tri točke zaostanka pri rezultatu 17:14. Sledila je izmenjava točk in vodstvo štirih točk pri rezultatu 20:16. Z naslednjo dobljeno točko so prednost Pucončanke povišale na pet točk. Ekipi sta si do rezultata 23:19 izmenjali nekaj točk, ko je pri naslednji točki pri rezultatu 23:20 svoj drugi odmor zahteval domači trener. Po zahtevanem odmoru so do dveh zaporednih točk prišle gostujoče igralke ki so rezultat znižale na točko zaostanka pri 23:22. Tretji niz se je končal z rezultatom 25:22 v korist domačih igralk.

Prva točka v četrtem nizu je pripadla igralkam ekipe Kema Puconci. Domače igralke so dobile še dve zaporedni točki, preden so do prve točke pri rezultatu 3:1 prišle gostujoče igralke iz ekipe Aliansa Šempeter. Sledila je izmenjava točk preden so se na točko zaostanka pri rezultatu 5:4 približale gostje, ki so rezultat na 5:5 tudi izenačile. Naslednje tri točke so pripadle domačim igralkam in z vodstvom treh točk pri rezultatu 8:5 so se dekleta odpravila na prvi tehnični odmor v četrtem nizu. Po prvem tehničnem odmoru so do šeste točke prišle igralke Alianse. Ekipi sta si znova izmenjali nekaj točk. Vodstvo Pucončank za štiri točke pri rezultatu 12:8 je bilo dovolj, da je trener gostij zahteval svoj prvi odmor v četrtem nizu. Po odmoru so gostje prišle do dveh zaporednih točk in so zaostanek za kratek čas znižale na dve točki pri rezultatu 12:10, ko so naslednji dve točki dobile igralke Keme in so vodstvo znova povišale za štiri točke pri rezultatu 14:10. Na drugi tehnični odmor so se dekleta odpravila s prednostjo petih točk Pucončank pri rezultatu 16:11. Po drugem tehničnem odmoru so do novih dveh točk prišle igralke Keme, ki sta bili dovolj, da je gostujoči trener zahteval svoj drugi odmor. Gostje so po odmoru prišle do točke, a zaman saj so domače igralke v nadaljevanju že prišle do vodstva osmih točk. Prednost so domačinke povišale pri rezultatu 22:12 na deset točk prednosti. Prva zaključna žoga je bila pri rezultatu 24:12, ki so jo domačinke izkoristile z asom in tako zmagale četrti niz z trinajstimi točkami prednosti z rezultatom 25:12, ter s tem tudi prvo tekmo četrtfinala pokala Slovenije, ki se je končala z rezultatom 3:1 za domačo ekipo Kema Puconci.

Izjave:

Lenarčič Sebastijan, trener Kema Puconci: »Najprej bi čestital dekletom za res odlično predstavo. Funkcioniralo je praktično vse, tudi, ko smo izgubljali kakšno točko ali dve, so se znale zbrati in odigrati. Odlična predstava to je moje mnenje o tej tekmi. Imeli smo odličen servis kljub temu, da ni bil tako močan. Sprejem je funkcioniral, napad je funkcioniral. Danes je praktično funkcioniralo vse.«

Božič Mojca, kapetan Aliansa Šempeter: »Najprej bi rada čestitala nasprotni ekipi za zmago. Za nas je bila to težka tekma, ni nam steklo, bilo je veliko napak v naši igri hkrati pa se zavedamo, da nas še čaka ena tekma. Upam, da bomo vse to popravili in da bomo naslednjič igrale dosti boljše, ker mi vemo, da to zmoremo, upam pa, da nam bo uspelo to tudi prikazati. Medtem pa je bila nasprotna ekipa danes dosti bolj razigrana.«

Kema MureximAc-Profekt, prodaja in servis vozil d.o.o.TRANSPAK, podjetje za inženiring, procesno opremo in zastopstva d.o.o.Zavarovalnica Triglav, d.d.Občina PuconciCEROP d.o.o.Püngrad, Javno Komunalno Podjetje d.o.o.Teo - Ten, d.o.o., podjetje za proizvodnjo in trgovinoMegras, gradbeništvo in strojništvo d.o.o.IMO-REAL D.O.O.NOGRAD d.o.o.SAUBERMACHER - KOMUNALA Murska Sobota d.o.o.ROTO GROUP d.o.o.Animus d.o.o. - grafična delavnicaABC Maziva d.o.o.BTS Company d.o.o.CDC d.o.o.Krajevna skupnost PuconciMesser Slovenija