Avtor: Aleš Novak
Kategorija: Članice

Kema Puconci : Ljubljana 3:0

(25:18, 25:21, 25:19)

V 8. krogu 1. DOL za ženske so se pomerile domače igralke iz ekipe Kema Puconci in gostje iz ekipe Ljubljana. Poln izkupiček točk ostaja v Puconcih, gostje iz ekipe Ljubljane so pa po tem krogu še vedno brez točk v 1. DOL za ženske.

Zelena dvorana Puconci, 25 . november 2017, 90 gledalcev, sodnika: Stropnik in Skudnik

Kema Puconci: Kovač Šarčevič Zarja, Svetanič Nuša, Kuhar Nika, Vinkovič Dona 15, Ajnihar Angelina 6, Škraban Iva 10, Oletič Diana 5, Oletič Michelle, Pintarič Adela 2, Kovač Nina 14, L Mikl Veronika, L Gjergjek Tina

Ljubljana: Deželak Mojca 1, Letnik Liza 13, Vlepič Tjaša 8, Čotar Nika, L Malešič Nina, L Torkar Ana, Vilfan Ana, Pečan Nika 2, Bobič Tjaša 2, Maček Anja 2, Končina Natalia, Flego Petra 1

Prvi servis na tekmi je pripadal domačim igralkam Keme s katerim so dobile tudi prvo točko na tekmi.  Dobili so še dve zaporedni točki, preden so do prve točke pri rezultatu 3:1 prišle gostje iz Ljubljane. Pri rezultatu 4:3 se je gostujoča ekipa približala na točko zaostanka in rezultat na 4:4 izenačila. Ekipa gostij je prišla do kratkega vodstva, vendar so domačinke rezultat takoj izenačile in spet prišle do vodstva.  Ob prvem tehničnem odmoru so bile v prednosti Pucončanke z rezultatom 8:6. Po prvem tehničnem odmoru so do prve točke prišle igralke iz Ljubljane in rezultat znižale na točko zaostanka. Domačinke so dobile spet dve zaporedni točki  in prednost povečale na tri točke pri rezultatu 11:8. Sledila je kratka izmenjava točk in vodstvo domače ekipe 14:11. Na drugi tehnični odmor so se igralke Keme odpravile z petimi točkami prednosti pri rezultatu 16:11. Po odmoru so domače igralke dobile novi dve zaporedni točki in rezultat povišale za sedem točk. Pri rezultatu 18:11 je gostujoči trener zahteval svoj prvi odmor v prvem nizu. Pucončanke so dobile še eno točko preden so do treh zaporednih točk prišle gostje in rezultat znižale na 19:14. Pri rezultatu 20:14 je svoj drugi odmor zahteval trener gostij. Ljubljančanke so za kratek čas zaostanek zmanjšale na tri točke pri rezultatu 20:17. Domača ekipa je spet prišla do niza zaporedja in to kar štirih točk s katerimi so prišle do zaključne žoge pri rezultatu 24:17. Prvi niz se je končal v korist domačih igralk in sicer z rezultatom 25:18.

Drugi niz so s prvo točko odprle gostje iz Ljubljane, a so domača dekleta izid takoj izenačile in prišle do vodstva 2:1. Ljubljančanke so prišle do zaporedja dveh točk in kratkega vodstva pri rezultatu 2:3. Sledila je izmenjava nekaj točk in vodstvo Ljubljane pri rezultatu 4:6. Pucončanke so izid na 7:7 izenačile, a so se na prvi tehnični odmor odpravile z zaostankom ene točke pri rezultatu 7:8. Domačinke so po prvem tehničnem odmoru prišle do dveh zaporednih točk in kratkega vodstva 9:8.  Zopet je sledila izmenjava točk in izenačenje na 12:12. Po dveh zaporednih točkah so bile v prednosti spet domače igralke z rezultatom 14:12. Ob drugem tehničnem odmoru so bile v prednosti treh točk pri rezultatu 16:13 igralke domače Keme. Do nove točke so domače igralke spet prišle takoj po odmoru in pri 17:13 je trener gostij zahteval odmor. Do naslednje točke so prišle igralke iz Ljubljane in zaostanek spet znižale na tri točke. Ekipa Ljubljane je dobila še tri zaporedne točke in je izid pri rezultatu 17:17 izenačila. Niz so domače igralke prekinile in prišle do nove prednosti 18:17. Dobile so še eno točko preden je gostujoči trener pri rezultatu 19:17 v korist domače ekipe znova zahteval odmor. Ljubljančanke so se približale na točko zaostanka, a so se z dvema zaporednima točkama domačinke spet oddaljile na tri točke prednosti. Prvo zaključno žogo v drugem nizu so imele domačinke pri rezultatu 24:20. Drugi niz se je končal z rezultatom 25:21 za Pucončanke.

Tretji niz so s servisom pričele domače igralke, prvo točko pa so dobile Ljubljančanke. Igralke so si zopet izmenjavale točke. Pri prednosti domačih igralk za tri točke, z rezultatom 6:3 je gostujoči trener zahteval odmor. Do prvega tehničnega odmora so si igralke obeh ekip izmenjale še nekaj točk. Na odmor so se s prednostjo treh točk pri rezultatu 8:5, odpravile igralke ekipe Kema Puconci. Pri rezultatu 10:5 za ekipo Keme je gostujoči trener zahteval odmor. Znova je sledila izmenjava točk in vodstvo domačink za šest točk z rezultatom 13:7. Ekipa Ljubljane je dobila dve zaporedni točki in rezultat za kratek čas znižala na štiri točke zaostanka. Na drugi tehnični odmor so se s prednostjo sedmih točk pri rezultatu 16:9 odpravila domača dekleta. Po odmoru so do točke prišle Ljubljančanke, a so jim domača dekleta servis takoj odvzele. Po štirih zaporednih točkah gostij in znižanju rezultata na tri točke pri rezultatu 17:14, so do dveh zaporednih točk prišle domačinke.  Spet je sledila izmenjava točk in vodstvo domače ekipe pri rezultatu 20:17.  Gostujoča dekleta iz Ljubljane so se pri rezultatu 20:19 približale na točko zaostanka. Pucončanke se niso pustile zmesti in so se s prednostjo štirih točk pri rezultatu 23:19 znova oddaljile. Prvo zaključno žogo v tretjem nizu so imele domače igralke pri rezultatu 24:19. Tretji niz se je končal z rezultatom 25:19 v korist Pucončank in prav tako tudi tekma, ki so jo dobile s 3:0.

Izjave:

Gorbachov Oleg, trener Ljubljana: »Jaz bi najprej nasprotni ekipi čestital. Vemo, da preživljamo trenutno tisto spremembo, ki se je zgodila v Ljubljani z odhodom Calcita. To je zdaj pomlajena ekipa in v bistvu nobena igralka v prejšnjih sezonah ni imela ključnih vlog.«

Ajnihar Angelina, kapetan Kema Puconci: »Pričakovane tri točke so ostale doma. Igrale smo dejansko kolikor smo mogle. Proti tej ekipi bi lahko igrale še boljše in pokazale bistveno več, vendar zmaga je zmaga in se ji ne gleda v zobe.«

Kema MureximAc-Profekt, prodaja in servis vozil d.o.o.TRANSPAK, podjetje za inženiring, procesno opremo in zastopstva d.o.o.Zavarovalnica Triglav, d.d.Občina PuconciCEROP d.o.o.Püngrad, Javno Komunalno Podjetje d.o.o.Teo - Ten, d.o.o., podjetje za proizvodnjo in trgovinoMegras, gradbeništvo in strojništvo d.o.o.IMO-REAL D.O.O.NOGRAD d.o.o.SAUBERMACHER - KOMUNALA Murska Sobota d.o.o.ROTO GROUP d.o.o.Animus d.o.o. - grafična delavnicaABC Maziva d.o.o.BTS Company d.o.o.CDC d.o.o.Krajevna skupnost PuconciMesser Slovenija