Avtor: Aleš Novak
Kategorija: Članice

Ankaran Hrvatini : Kema Puconci

1:3 (25:23, 16:25, 25:27, 16:25)

V 9. krogu 1. DOL za ženske sta se včeraj v Kopru pomerili domača ekipa Ankaran Hrvatini in gostujoča ekipa Kema Puconci. Pucončanke so z rezultatom 1:3 premagale ekipo Ankaran Hrvatini in si s tem priigrale pomembne tri točke za nadaljevanje sezone.

Osnovna šola A. Ukmar, Koper, 02. december 2017, 80 gledalcev, sodnika:  Perčič in Adrovič

Ankaran Hrvatini: L Pucer Eva, Morgan Špela 3, Krstić Rena 1, Apollonio Lia 2, Pangerc Nina, Angelini Lina 6, L Medved Katja, Pavič Karin 21, C Cerovac Tara 2, Ražman Sara 5, Lovšin Tajda 1, Trobec Koni 9, Lucas Arijana 4, Barut Katja

Kema Puconci: Kovač Šarčevič Zarja, Svetanič Nuša, Kuhar Nika, Vinkovič Dona 9, C Ajnihar Angelina 7, Škraban Iva 22, Oletič Diana 4, Oletič Michelle, Pintarič Adela 6, Šadl Tasia, Kovač Nina 22, L Mikl Veronika, L Gjergjek Tina

V prvem nizu so na servisu začele domače igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini, prva točka na tekmi pa je pripadla gostjam iz ekipe Kema Puconci. Gostujoče igralke so prišle še do druge točke, preden so svojo prvo točko dobile domačinke. Igralke obeh ekip so si nato izmenjale nekaj točk, preden so domače igralke iz Ankarana rezultat na 4:4 izenačile. Ekipi sta si znova izmenjali točko, ko so tudi domače igralke prišle do svojega prvega vodstva na tekmi pri rezultatu 6:5. Igralke Ankarana so dobile še dve zaporedni točki in se na prvi tehnični odmor odpravile s prednostjo treh točk pri rezultatu 8:5. Po prvem tehničnem odmoru so do naslednjih dveh točk prišle igralke Keme , ki so tako zaostanek znižale na točko zaostanka pri rezultatu 8:7. Sledila je izmenjava točk in izenačenje na 10:10.  Igralke so si spet izmenjale nekaj preden so Pucončanke zaostajale za dve točki pri rezultatu 14:12.  Na drugi tehnični odmor so se igralke Keme odpravile z zaostankom dveh točk pri rezultatu 16:14. Po drugem tehničnem odmoru so do naslednje točke prišle gostje, ki so rezultat na 17:17 izenačile in prišle do vodstva 17:18, ko je domači trener zahteval svoj prvi odmor v prvem nizu. Domačinke so rezultat po odmoru izenačile in prišle do vodstva 19:18.  Pri rezultatu 20:19 v korist domačih igralk je svoj prvi odmor zahteval tudi gostujoči trener. Po zahtevanem odmoru so Pucončanke rezultat na 20:20 izenačile. Sledila je izmenjava točk in nov odmor na zahtevo gostujočega trenerja pri rezultatu 23:22 v korist domačink. Po odmoru so Pucončanke rezultat na 23:23 izenačile. Prva zaključna žoga v prvem nizu je pripadla domačim igralkam iz ekipe Ankaran Hrvatini pri rezultatu 24:23. Izkoristile so jo in tako dobile prvi niz z rezultatom 25:23.

Drugi niz so s tremi zaporednimi točkami začele Pucončanke. Igralke iz Ankarana so dobile naslednje tri točke in so rezultat na 3:3 izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko, preden so do vodstva prišle domače igralke. Domačinke so dobile še eno točko in prednost povečale na dve točki. Igralke Keme so rezultat na 7:7 izenačile, a so se na prvi tehnični odmor s točko prednosti pri rezultatu 8:7 odpravile igralke ekipe Ankaran Hrvatini. Po prvem tehničnem odmoru je sledilo novo izenačenje in vodstvo Keme 9:10. Dobile so še eno točko in prednost povišale za dve točki. Naslednja točka je pripadla domačinkam, a so gostje spet dobile dve zaporedni točki in prišle do vodstva 10:14. Na drugi tehnični odmor v drugem nizu so se s prednostjo petih točk pri rezultatu 11:16 odpravile Pucončanke. Po drugem tehničnem odmoru so točko dobile igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini, a so jim servis gostje takoj odvzele. Po naslednjih dveh točkah, ki sta pripadle domačim igralkam, je pri rezultatu 14:17 trener gostij zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru so do prve točke prišle gostje, ki so prednost povišale spet na štiri točke. Ekipi sta si izmenjali še točko preden so do zaporedja dveh točk prišle Pucončanke in so s prednostjo petih točk pri rezultatu 15:20 pripravile domačega trenerja, da je zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Gostje so po odmoru dobile še eno točko in pri zaostanku šestih točk pri rezultatu 15:21 je domači trener zahteval še svoj drugi odmor. Po drugem odmoru so gostje s tremi zaporednimi točkami imele prvo zaključno žogo v drugem nizu pri rezultatu 15:24. Domačinke so iztržile še točko preden so Pucončanke zaključile drugi niz, ki se je končal z rezultatom 16:25 v korist Keme.

Tretji niz so s prvo točko odprle igralke iz ekipe Kema Puconci. Gostje so dobile še točko, ko so prvo točko v tretjem nizu pri rezultatu 1:2 dobile tudi domačinke. Gostje so jim servis takoj odvzele in dobile še novo točko, ter s tem povečale vodstvo na 1:4. Sledila je izmenjava točk in približanje domačih igralk na točko zaostanka pri Rezultatu 5:6. Na prvi tehnični odmor v tretjem nizu so se Pucončanke odpravile z dvema točkami prednosti pri rezultatu 6:8. Po prvem tehničnem odmoru so do nove točke prišle igralke Keme in tako povišale prednost na tri točke pri rezultatu 6:9. Še ena točka Pucončank in zaostanek štirih točk sta bila dovolj, da je pri rezultatu 6:10 svoj prvi odmor v tretjem nizu zahteval domači trener. Po zahtevanem odmoru domačega trenerja, so domačinke prišle do zaporedja treh točk in približanja na točko zaostanka pri rezultatu 9:10. Znova je sledila izmenjava točk in izenačenje domačih igralk na 15:15, ki so se na drugi tehnični odmor odpravile s prednostjo ene točke pri rezultatu 16:15. Po drugem tehničnem odmoru so novo točko dobile domače igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini, ki so tako prednost povečale za dve točki pri rezultatu 17:15. Pucončanke so rezultat na 17:17 izenačile, a so naslednji dve točki spet dobile gostje. Pri rezultatu 19:17 je gostujoči trener zahteval odmor. Po odmoru so do nove točke prišle igralke Keme in tako zaostanek znižale na točko zaostanka. Po novem izenačenju na 19:19 je odmor zahteval tudi domači trener. Ekipi sta si izmenjali še točko, preden so do dveh zaporednih točk in s tem tudi do vodstva 22:20 prišle domačinke. Gostje so rezultat na 22:22 znova izenačile in pri rezultatu 23:22 v korist igralk Ankarana je trener Keme zahteval nov odmor. Prva zaključna žoga v tretjem nizu je pripadla domačinkam pri rezultatu 24:22. Igralke Keme so rezultat na 24:24 izenačile in tako izsilile podaljšano igro. Prvo prednost so si priigrale domače igralke, a so z tremi zaporednimi točkami tretji niz dobile Pucončanke z rezultatom 25:27.

Četrti niz se je začel s prvo točko Keme in takojšnjim izenačenjem. Novi dve zaporedni točki Pucončank sta prinesli vodstvo dveh točk pri rezultatu 1:3. Po naslednji točki in rezultatu 1:4 je domači trener zahteval prvi odmor v četrtem nizu. Po odmoru so igralke Keme dobile še dve točki, preden so svojo drugo pri rezultatu 2:6 dobile domače igralke. Igralke ekipe Ankaran Hrvatini so se približale na dve točki zaostanka pri rezultatu 4:6 in kasneje na točko zaostanka pri rezultatu 6:7. Na prvi tehnični odmor v četrtem nizu so se s prednostjo dveh točk pri rezultatu 6:8 odpravile gostujoče igralke Keme. Po prvem tehničnem odmoru so točko dobile Pucončanke in tako prednost povišale za kratek čas na tri točke. Domače igralke so se pri rezultatu 8:9 približale na točko zaostanka in so rezultat na 9:9 tudi izenačile. Nove tri zaporedne točke so prinesle vodstvo 9:12. Igralke iz ekipe Kema Puconci so dobile še četrto in peto zaporedno točko, preden je pri rezultatu 9:14 trener domačih igralk zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so do točke prišle domačinke. Ekipi sta si do drugega tehničnega odmora znova izmenjali nekaj točk. Na drugi tehnični odmor so se s prednostjo štirih točk, pri rezultatu 12:16 odpravile Pucončanke. Po drugem tehničnem odmoru so novo točko dobile igralke Keme. Naslednjo točko so dobile domače igralke, a zaman, saj so do niza zaporedja prišle igralke Keme, ki so do rezultata 15:22 prednost povišale že na sedem točk. Prva zaključna žoga v četrtem nizu je pripadla gostjam pri rezultatu 16:24. Igralke ekipe Kema Puconci so jo izkoristile in s tem dobile četrti niz z rezultatom 16:25 in s tem tudi tekmo, ki se je končala z rezultatom 1:3.

Izjave:

Mikša Sebastjan, trener Ankaran Hrvatini: »Najprej bi čestital ekipi Keme. Pozna se, da so že vrsto let prvoligaši, da so zasluženo na šestem mestu. Tudi v tem tednu so že v pokalu bili uspešni proti ekipi Aliansa Šempeter. Enostavno smo delali preveč napak, še vedno imamo ta strah v sebi in težko razvijemo svojo igro. V trenutku, ko smo sproščeni lahko pariramo vsakemu nasprotniku v prvi ligi, ampak se pozna, da smo novinci in pač enostavno moramo odigrati čim več takšnih tekem, moramo biti pogumni, da bomo počasi lahko dozoreli do tiste ravni, ki si jo sam želim.«

Lenarčič Sebastijan, trener Kema Puconci: »Pričakovali smo, da bo danes težka tekma saj so precej čvrsta ekipa, čeprav so novinci iz druge lige. Pred enim kolom so pripeljali novega korektorja, katerega smo danes, kar dobro zaustavili. Prvi niz se je opazila tista nervoza, tudi sama dvorana je absolutno pretemna za igranje odbojke, zato je bil prvi niz bolj privajanje na dvorano. V drugem nizu smo potem pokazali kakšna je dejansko naša igra, v tretjem so se spet začele pojavljati napake, kar je bilo vidno na rezultatu. Punce se na srečo niso pustile zmesti in smo ga zmagali. Četrti niz je pa bil v bistvu kopija drugega niza, tako, da bi puncam rad čestital saj je bilo po sredini pokalni tekmi danes težko odigrati takšno tekmo in sem z rezultatom zelo zadovoljen.«

Kema MureximAc-Profekt, prodaja in servis vozil d.o.o.TRANSPAK, podjetje za inženiring, procesno opremo in zastopstva d.o.o.Zavarovalnica Triglav, d.d.Občina PuconciCEROP d.o.o.Püngrad, Javno Komunalno Podjetje d.o.o.Teo - Ten, d.o.o., podjetje za proizvodnjo in trgovinoMegras, gradbeništvo in strojništvo d.o.o.IMO-REAL D.O.O.NOGRAD d.o.o.SAUBERMACHER - KOMUNALA Murska Sobota d.o.o.ROTO GROUP d.o.o.Animus d.o.o. - grafična delavnicaABC Maziva d.o.o.BTS Company d.o.o.CDC d.o.o.Krajevna skupnost PuconciMesser Slovenija