Avtor: Aleš Novak
Kategorija: Članice

Roto-Kema Puconci : Ankaran Hrvatini

3:0 (25:13, 26:24 25:15)

V osemnajstem krogu 1. DOL za ženske sta se v Zeleni dvorani v Puconcih, včeraj ob 18. uri pomerili domača ekipa Roto-Kema Puconci in gostujoča ekipa Ankaran Hrvatini. Pucončanke so si z dobro igro izborile vse tri točke.

Zelena dvorana Puconci, 03. marec 2018, 70 gledalcev, sodnika: Suljkanović in Mesarič

Roto-Kema Puconci: Zarja Kovač Šarčevič, Nuša Svetanič, Dona Vinkovič 5, C Angelina Ajnihar 3, Iva Škraban 13, Diana Oletič 4, Michelle Oletič, Adela Pintarič 10, Tasia Šadl 1, Nina Kovač 9, Nika Kuhar, L Veronika Mikl, L Tina Gjergjek

Ankaran Hrvatini: L Eva Pucer, Rena Krstić, Nina Pangerc 2, Lina Angelini 8, L Katja Medved, Špela Morgan 8, Karin Pavič, Tara Cerovac 1, Sara Ražman 5, Tajda Lovšin 6, Arijana Lucas, Katja Barut 3

Prvi niz so na servisu začele gostujoče igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini, prva točka na tekmi pa je pripadla domačim igralkam iz ekipe Roto-Kema Puconci. Gostje so rezultat na 1:1 takoj izenačile. Pucončanke so dobile naslednji dve točki in so s tem bile v prednosti dveh točk pri rezultatu 3:1. Sledila je izmenjava točk in vodstvo domačih igralk pri rezultatu 5:3. Igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini so se približale na točko zaostanka pri rezultatu 5:4. Gostje so rezultat na 6:6 izenačile in prišle do vodstva pri rezultatu 6:7. Na prvi tehnični odmor v prvem nizu so se Pucončanke odpravile z minimalno prednostjo pri rezultatu 8:7. Po prvem tehničnem odmoru je točka pripadla domačinkam. Domače igralke iz ekipe Roto-Kema so dobile še naslednji dve točki, ko je gostujoči trener pri rezultatu 11:7 zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje iz Ankarana. Sledila je nova izmenjava točk in prednost petih točk Pucončank pri rezultatu 14:9. Na drugi tehnični odmor v prvem nizu so se Pucončanke odpravile s prednostjo šestih točk pri rezultatu 16:10. Po drugem tehničnem odmoru so domačinke prednost povišale na sedem točk prednosti. Pri rezultatu 19:10 je trener gostij zahteval svoj drugi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje iz Ankarana. Sledilo je novo zaporedje domačih igralk in prednost desetih točk pri rezultatu 22:12. Prva zaključna žoga v prvem nizu je pripadla domačim igralkam iz ekipe Roto-Kema pri rezultatu 24:13. Prvi niz se je zaključil z rezultatom 25:13 v korist igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci.

Drugi niz so s točko odprle igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini. Igralke iz Ankarana so dobile še drugo točko, preden so svojo prvo točko pri rezultatu 1:2 dobile igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci. Pucončanke so rezultat na 2:2 izenačile. Sledila je izmenjava točk in prednost dveh točk Pucončank pri rezultatu 5:3. Domačinke so z zaporedjem prednost povišale na štiri točke pri rezultatu 7:3. Igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini so se pri rezultatu 7:6 približale na točko zaostanka. Na prvi tehnični odmor v drugem nizu, so se domačinke odpravile z prednostjo dveh točk pri rezultatu 8:6. Po prvem tehničnem odmoru je točka pripadla gostjam, ki so se znova približale na točko zaostanka pri rezultatu 8:7. Sledila je izmenjava in nova prednost dveh točk domačink pri rezultatu 10:8. Pri rezultatu 11:8 je trener gostij zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so Pucončanke prednost povišale na štiri točke pri rezultatu 12:8. Sledila je nova izmenjava točk in približanje gostij na dve točki zaostanka pri rezultatu 15:13. Na drugi tehnični odmor v drugem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile s prednostjo treh točk pri rezultatu 16:13. Po drugem tehničnem odmoru so točko dobile gostje iz Ankarana. Do rezultata 19:16 je potekala nova izmenjava točk. Pri rezultatu 20:16 je trener gostij zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla igralkam iz ekipe Ankaran Hrvatini. Pri rezultatu 20:19 je kapetanka domače ekipe zahtevala odmor. Po odmoru so točko dobile Pucončanke. Gostje so rezultat na 21:21 izenačile in prišle do vodstva pri rezultatu 21:22. Sledila je nova izmenjava točk. Prva zaključna žoga v drugem nizu je pripadla Pucončankam pri rezultatu 24:23. Gostje so rezultat izenačile in sledila je podaljšana igra. Drugi niz se je končal z rezultatom 26:24 v korist domačih igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci.

Tretji niz se je začel s točko domačih igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci. Pucončanke so dobile še naslednji dve točki, preden so svojo prvo pri rezultatu 3:1 dobile gostujoče igralke iz ekipe Ankaran Hrvatini. Domačinke so jim servis takoj odvzele. Sledila je izmenjava točk in nova prednost treh točk domačink pri rezultatu 6:3. Na prvi tehnični odmor v tretjem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile s prednostjo štirih točk pri rezultatu 8:4. Po prvem tehničnem odmoru so točko dobile domače igralke. Pri rezultatu 9:4 je trener gostij zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla Pucončankam, ki so s tem prednost povišale na šest točk pri rezultatu 10:4. Sledila je izmenjava točk in prednost sedmih točk domačih igralk pri rezultatu 14:7. Na drugi tehnični odmor v tretjem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile s prednostjo osmih točk pri rezultatu 16:8. Po drugem tehničnem odmoru so novo točko dobile Pucončanke. Pri rezultatu 17:8 je gostujoči trener zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla gostjam iz Ankarana. Domačinke so pri rezultatu 19:9 prednost povišale na deset točk prednosti. Sledila je nova izmenjava točk in prednost enajstih točk Pucončank pri rezultatu 22:11. Prva zaključna žoga v tretjem nizu je pripadla domačinkam pri rezultatu 24:14. Tretji niz se je zaključil z rezultatom 25:15 in s tem tudi tekma, ki se je končala z rezultatom 3:0.

Izjave:

Angelina Ajnihar, kapetanka Roto-Kema Puconci: »Današnji cilj so bile tri točke. Prvi niz smo kar gladko dobili. Drugi niz smo malo popustile na koncentraciji in v odločilnih trenutkih vseeno zbrale dovolj moči za to, da so prevladale izkušnje. V tretjem nizu pa smo dali priložnost večini igralk.«

Sebastjan Mikša, trener Ankaran Hrvatini: »Dvorana v Puconcih je zelo lepa, navdušen sem. Za naprej pa gremo pogumno v zeleno skupino, novinci smo v tej sezoni in nabiramo še naprej izkušnje. Redni del smo izpolnili nad pričakovanji, lahko bi bilo še boljše. Rastemo iz treninga v trening in iz tekme v tekmo in obstanek v ligi je realna opcija.«

Kema MureximAc-Profekt, prodaja in servis vozil d.o.o.TRANSPAK, podjetje za inženiring, procesno opremo in zastopstva d.o.o.Zavarovalnica Triglav, d.d.Občina PuconciCEROP d.o.o.Püngrad, Javno Komunalno Podjetje d.o.o.Teo - Ten, d.o.o., podjetje za proizvodnjo in trgovinoMegras, gradbeništvo in strojništvo d.o.o.IMO-REAL D.O.O.NOGRAD d.o.o.SAUBERMACHER - KOMUNALA Murska Sobota d.o.o.ROTO GROUP d.o.o.Animus d.o.o. - grafična delavnicaABC Maziva d.o.o.BTS Company d.o.o.CDC d.o.o.Krajevna skupnost PuconciMesser Slovenija