V Ljutomeru o zmagovalcu odločal peti niz

Avtor: Aleš Novak
Kategorija: Članice

Žok Ljutomer : Roto-Kema Puconci 2:3

(19:25, 25:22, 25:19, 21:25, 13:15)

V prvem krogu 1A. DOL za ženske, sta se v petek 12.10.2018 pomerili domača ekipa Žok Ljutomer in gostujoča ekipa Roto-Kema Puconci. Po napetih petih nizih so se zmage veselile izkušenejše Pucončanke.

ŠIC Ljutomer, 12. oktober 2018, 400 gledalcev, sodnika: Sanja Miklošič in Miha Oman, delegat: Branko Maček

Žok Ljutomer: Lea Belec, Barbara Petek 9, Valentina Kosi 10, Nika Kosi, Lisa Rosić, Sara Kutnjak 5, Kaja Makoter 18, Ana Nedok, Nataša Anželj 15, Tjaša Rakuša, Hana Hochstatter 2, Maja Kovač

Roto-Kema Puconci: Nuša Svetanič, Dona Vinkovič 1, Iva Škraban 18, Kristina Kerbler, Diana Oletič 2, Ana Vilfan 5, Adela Pintarič 5, Tasia Šadl, Nina Kovač 11, Michelle Oletič, Veronika Mikl, Tina Gjergjek

V prvem nizu so na servisu začele gostujoče igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci, ki so dobile tudi prvo točko na tekmi, domačinke iz ekipe Žok Ljutomer pa so rezultat takoj izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so do prvega vodstva pri rezultatu 3:2 prišle Ljutomerčanke. Sledilo je novo izenačenje in izmenjava točk vse do rezultata 7:7, ko so do vodstva treh točk pri rezultatu 7:10 prišle Pucončanke. Gostje so  dobile še naslednji dve točki. Domačinke so niz zaporedja prekinile pri rezultatu 8:12. Sledila je nova izmenjava točk. Gostje iz ekipe Roto-Kema Puconci so prišle do novega zaporedja in vodstva šestih točk pri rezultatu 11:17, ko je domači trener zahteval odmor. Po kratki izmenjavi točk so se domačinke iz Ljutomera približale na tri točke zaostanka pri rezultatu 17:20. Pri rezultatu 18:20 je gostujoči trener zahteval odmor. Odmor se mu je obrestoval saj so po odmoru Pucončanke prednost znova povišale na pet točk prednosti pri rezultatu 18:23. Prva zaključna žoga je pripadla gostjam iz ekipe Roto-Kema Puconci pri rezultatu 19:24. Prvi niz se je končal z rezultatom 19:25 v korist gostujoče ekipe.

Drugi niz se je začel s servisom domačih igralk iz ekipe Žok Ljutomer, prva točko pa so dobile gostujoče igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci. Domačinke so rezultat na 1:1 takoj izenačile. Sledila je izmenjava točk in vodstvo Ljutomerčank pri rezultatu 4:3. Pucončanke so rezultat na 4:4 znova izenačile. Domače igralke so pri rezultatu 6:4 prišle do vodstva dveh točk. Prednost so pri rezultatu 7:4 povišale na tri točke. Pri rezultatu 8:4 je trener gostij zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla gostjam iz Puconcev, ki so zaostanek s tem znižale na tri točke pri rezultatu 8:5. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so do zaporedja dveh točk prišle gostje in se približale na dve točki zaostanka pri rezultatu 9:7. Domačinke so jim servis nato odvzele in prednost povišale na štiri točke pri rezultatu 11:7. Igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci so se nato približale na točko zaostanka pri rezultatu 11:10. Sledila je napeta izmenjava točk in izenačenje Pucončank pri rezultatu 15:15. Pri rezultatu 19:16 je gostujoči trener zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so prednost domačinke povišale na štiri točke pri rezultatu 20:16. Sledila je izmenjava točk in prednost petih točk domače ekipe pri rezultatu 23:18. Prva zaključna žoga v drugem nizu je pripadla igralkam iz ekipe Žok Ljutomer pri rezultatu 24:20. Pucončanke se za kratek čas niso pustile zmesti in so se približale na dve točki zaostanka pri rezultatu 24:22, ko je domači trener zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so po udarcu izven igrišča, domačinke dobile drugi niz z rezultatom 25:22.

Tretji  niz se je začel s servisom gostujočih igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci. Domače igralke iz ekipe Žok Ljutomer so prišle do vodstva treh točk pri rezultatu 4:1. Pucončanke so se približale na točko zaostanka pri rezultatu 4:3. Gostje so rezultat na 5:5 izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so domače igralke iz Ljutomera prišle do zaporedja treh točk in vodstva pri rezultatu 9:6. Pri rezultatu 9:6 je gostujoči trener zahteval prvi odmor v tretjem nizu. Po zahtevanem odmoru so domačinke vodstvo povišale na štiri točke pri rezultatu 10:6. Sledila je kratka izmenjava točk in vodstvo šestih točk domačih igralk pri rezultatu 16:10. Po novi izmenjavi točk so igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci zaostajale za štiri točke pri rezultatu 22:18. Prva zaključna žoga v tretjem nizu je pripadla domačim igralkam pri rezultatu 24:19. Izkoristile so jo in dobile tretji niz z rezultatom 25:19.

Četrti niz se je začel s servisom Ljutomerčank. Gostje iz Puconcev so prišle do prednosti dveh točk pri rezultatu 2:4.  Prednost so pri rezultatu 3:6 povišale na tri točke. Pri rezultatu 3:7 je trener domače ekipe zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so gostje iz ekipe Roto-Kema Puconci prednost še dodatno povišale na pet točk pri rezultatu 3:8. Sledila je izmenjava točk in vodstvo gostujočih igralk pri rezultatu 7:11. Po novi izmenjavi so se igralke iz ekipe Žok Ljutomer približale na tri točke zaostanka pri rezultatu 12:15. Pri rezultatu 13:18 so Pucončanke znova bile v prednosti petih točk. Igralke iz domače ekipe so se približale na dve točki zaostanka pri rezultatu 18:20. Prva zaključna žoga je pripadla igralkam iz ekipe Roto-Kema Puconci pri rezultatu 21:24. Priložnost so izkoristile in dobile četrti niz z rezultatom 21:25.

Peti niz so s servisom odprle domače igralke iz ekipe Žok Ljutomer, prvo točko pa so dobile gostje iz ekipe Roto-Kema Puconci, ki so prednost takoj povišale na 0:2. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so gostje prišle do vodstva treh točk pri rezultatu 1:4. Domačinke so se z zaporedjem dveh točk približale na točko zaostanka pri rezultatu 3:4. Gostje so nato znova prišle do prednosti treh točk pri rezultatu 3:6, domačinke pa so se jim še enkrat približale na točko zaostanka pri rezultatu 6:7. Pri rezultatu 6:9 je trener domače ekipe zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla domačinkam iz Ljutomera, ki so zaostanek s tem znova znižale na dve točki in nato še na točko pri rezultatu 8:9. Pri rezultatu 8:11 je trener domače ekipe zahteval nov odmor. Po odmoru so točko dobile domače igralke. Pri rezultatu 9:11 je trener ekipe Roto-Kema Puconci zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so domačinke zaostanek znižale na točko pri rezultatu 10:11. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so domače igralke izenačile rezultat na 12:12. Ekipi sta si znova izmenjali točko. Pri rezultatu 13:14 je prva zaključna žoga v petem nizu in za zmago pripadla gostjam, ki so ga dobile s 13:15 in s tem tudi tekmo, ki se je končala 2:3 v korist igralk Roto-Kema Puconci.

Izjave:

Andrej Tot, trener Žok Ljutomer : »Želeli smo si derbi, ki so ga vsi napovedovali. Vzdušje je bilo super, zahvalil bi se v prvi meri domačim gledalcem, ki so prišli v takšnem številu in seveda tudi gostujočim navijačem. Čestitam našim puncam, ki so v sredo načeloma izgubile v težki tekmi, danes pa so pokazale, da so se iz tega poraza nekaj naučile. Zelo ponosen sem na svojo ekipo, za vse kar so danes pokazale in želim si, da bi takšnih tekem bilo več v celi sezoni. Realno moram povedat, da nisem pričakoval takšne borbe, tako izenačenega boja glede na to, da sami nimamo takšnih izkušenj. Vemo, da prihajajo težke tekme in ne vem kam nas bo pripeljala sezona, verjamem pa, da se bomo iz te sezone naučili veliko.«

Tin Vrabl, trener Roto-Kema Puconci: »Danes nas je z mojega vidika čakala težka tekma. Bila je točno taka kot sem si jo predstavljal, iz vidika punc pa mislim da vseeno ne. Jaz sem jim cel čas govoril in jih opozarjal, da nas čaka polna dvorana, težka tekma, bučni navijači in borbena domača ekipa. Naše punce so vstopile prestrašeno v to tekmo. Ni bilo dovolj moči in pa poguma ter zbranosti. Na koncu smo vseeno obrnili tekmo v naš prid, kar pač kaže eno dobro stvar in lastnost te ekipe. V torek nas že čaka nova preizkušnja v pokalu. Odpravljamo se v Kamnik, kjer igramo z novim prvoligašem. Ne vemo še kaj naj pričakujemo, ampak mislim, da je danes bila dovolj dobra šola za naprej. Težek ritem se nadaljuje še potem naprej v soboto proti Formisu v gosteh in nato še znova pokal če zmagamo. Kar se tiče punc moram povedat, da so zelo pridne in so si to zmago danes zaslužile.«

Kema MureximAc-Profekt, prodaja in servis vozil d.o.o.TRANSPAK, podjetje za inženiring, procesno opremo in zastopstva d.o.o.Zavarovalnica Triglav, d.d.Občina PuconciCEROP d.o.o.Püngrad, Javno Komunalno Podjetje d.o.o.Teo - Ten, d.o.o., podjetje za proizvodnjo in trgovinoMegras, gradbeništvo in strojništvo d.o.o.IMO-REAL D.O.O.NOGRAD d.o.o.SAUBERMACHER - KOMUNALA Murska Sobota d.o.o.ROTO GROUP d.o.o.Animus d.o.o. - grafična delavnicaABC Maziva d.o.o.BTS Company d.o.o.CDC d.o.o.Krajevna skupnost PuconciMesser Slovenija