Z odlično igro nudile dober odpor proti aktualnim prvakinjam

Avtor: Aleš Novak
Kategorija: Članice

Roto-Kema Puconci : Nova KBM Branik 1:3

(23:25, 25:13, 16:25, 19:25)

V šestnajstem krogu 1. DOL za ženske sta se v Zeleni dvorani v Puconcih včeraj ob 18. uri, udarili domača ekipa Roto-Kema Puconci in gostujoča ekipa Nova KBM Branik. Pucončanke so z odlično igro nudile dober odpor proti aktualnim prvakinjam.

Zelena dvorana Puconci, 16. februar 2018, 120 gledalcev, sodnika: Mesarič in Tovornik

Roto-Kema Puconci: Zarja Kovač Šarčevič, Nuša Svetanič 1, C Angelina Ajnihar 4, Iva Škraban 23, Diana Oletič 3, Michelle Oletič, Adela Pintarič 9, Tasia Šadl, Nina Kovač 16, Nika Kuhar, L Veronika Mikl, L Tina Gjergjek

Nova KBM Branik: Iza Mlakar 20, Marina Kaučič 3, L Karmina Sužnik, Brina Bračko, Ana Marija Vovk 7, Sara Najdič 1, A. Milosavljević, Anita Sobočan 9, Alja Jerala 4, Ela Pintar 9, Nika Blagne, L Roosa Koskelo, Ana Mojca Kranjc

V prvem nizu so na servisu začele domače igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci, prva točka pa je pripadla gostjam iz ekipe Nova KBM Branik. Gostje so dobile še drugo točko preden so svojo prvo točko dobile domače igralke iz ekipe Roto-Kema. Domačinke so rezultat na 2:2 izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko, preden so do prvega vodstva na tekmi pri rezultatu 4:3 prišle Pucončanke. Domačinke so dobile še naslednjo točko, ko so jim Mariborčanke servis odvzele in rezultat na 5:5 izenačile. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so do dveh zaporednih točk prišle gostje iz ekipe Nova KBM Branik, ki so se na prvi tehnični odmor v prvem nizu odpravile z dvema točkama prednosti pri rezultatu 6:8. Po prvem tehničnem odmoru so točko dobile Pucončanke, ki so se s tem spet približale na točko zaostanka. Gostje so nato prišle do zaporedja treh točk in so pri rezultatu 7:11 pripravile domačo kapetanko, da je zahtevala svoj prvi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so igralke iz ekipe Roto-Kema prekinile niz gostij in se z zaporedjem treh točk približale na točko zaostanka pri rezultatu 10:11. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so Pucončanke rezultat na 12:12 znova izenačile. Gostje so znova prišle do zaporedja treh točk, preden so jim Pucončanke pri rezultatu 13:15 servis odvzele in se nato z novo točko približale na točko zaostanka. Na drugi tehnični odmor v prvem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile z dvema točkama zaostanka pri rezultatu 14:16. Po drugem tehničnem odmoru so točko dobile Pucončanke, Mariborčanke pa so jim servis takoj odvzele. Znova je sledila izmenjava točk in pri rezultatu 17:20 je domača kapetanka zahtevala svoj drugi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so novo točko dobile gostje iz ekipe Nova KBM Branik, ki so s tem prednost povečale na štiri točke pri rezultatu 17:21. Domačinke so nato prišle do dveh zaporednih točk in s tem znižale zaostanek na dve točki pri rezultatu 19:21. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so se igralke iz ekipe Roto-Kema približale na točko zaostanka pri rezultatu 21:22 in so s tem pripravile trenerja gostujoče ekipe, da je zahteval svoj prvi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so dve zaporedni točki dobile gostje in s tem tudi prvo zaključno žogo v prvem nizu pri rezultatu 21:24. Pucončanke se niso pustile zmesti saj so Mariborčankam servis odvzele in se približale na točko zaostanka pri rezultatu 23:24, ko je gostujoči trener zahteval svoj drugi odmor v prvem nizu. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje in zaključile prvi niz z rezultatom 23:25.

Drugi niz so s prvo točko odprle domače igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci, gostje iz ekipe Nova KBM Branik pa so rezultat takoj izenačile. Sledila je izmenjava točk in vodstvo dveh točk Pucončank pri rezultatu 4:2. Domačinkam zbranost ni popustila saj so prišle do vodstva štirih točk pri rezultatu 6:2 in so s tem pripravile gostujočega trenerja, da je zahteval svoj prvi odmor v drugem nizu. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla gostujočim igralkam, ki so zaostanek s tem znižale na tri točke. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so domačinke z blokom prišle do točke in so se na prvi tehnični odmor v drugem nizu odpravile s štirimi točkami prednosti pri rezultatu 8:4. Po prvem tehničnem odmoru v drugem nizu je točka pripadla igralkam iz ekipe Nova KBM, Pucončanke pa so jim servis znova takoj odvzele. Domačinke so z novimi tremi točkami bile v prednosti sedmih točk pri rezultatu 12:5. Mariborčanke so jim pri rezultatu 12:6 servis odvzele. Gostje so dobile še točko, ko so jim Pucončanke servis znova odvzele in so se z novim zaporedjem do drugega tehničnega odmora Mariborčankam oddaljile za kar devet točk pri rezultatu 16:7. Po drugem tehničnem odmoru v drugem nizu sta si ekipi izmenjali še točko, ko so do novega zaporedja prišle domačinke, ki so pri prednosti kar enajstih točk pri rezultatu 19:8 trenerja gostij pripravile, da je zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje iz ekipe Nova KBM Branik. Sledila je izmenjava točk in zaporedje gostij, ki so zaostanek znižale na deset točk pri rezultatu 22:12. Ekipi sta si znova Izmenjali točko, ko so Pucončanke prišle do prve zaključne žoge pri rezultatu 24:13. Drugi niz se je končal 25:13 v korist igralk iz ekipe Roto-Kema Puconci.

V tretjem nizu je prva točka pripadla domačim igralkam iz ekipe Roto-Kema Puconci. Gostje iz ekipe Nova KBM Branik so rezultat takoj izenačile in prišle do vodstva 1:2. Ekipi sta si izmenjali še točko, ko so Pucončanke rezultat na 3:3 izenačile in z asom prišle do vodstva 4:3. Gostujoče igralke so rezultat na 4:4 znova izenačile. Znova sta si ekipi izmenjali točko, preden so Mariborčanke prišle do vodstva dveh točk pri rezultatu 5:7. Igralke iz ekipe Roto-Kema so rezultat na 7:7 izenačile, na prvi tehnični odmor v tretjem nizu pa so se odpravile z minimalnim zaostankom pri rezultatu 7:8. Po odmoru je točka pripadla igralkam iz Maribora, Pucončanke pa so rezultat na 10:10 znova izenačile. Naslednji dve točki sta pripadli gostjam, ki so s tem znova bile v prednosti dveh točk pri rezultatu 10:12. Na 12:12 je sledilo izenačenje Pucončank in pri tem rezultatu je trener gostij zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so do nove točke prišle gostje iz Maribora, ki so dobile še naslednji dve točki in so prednost povišale na tri točke pri rezultatu 12:15. Na drugi tehnični odmor v tretjem nizu so se igralke iz ekipe Nova KBM odpravile s prednostjo štirih točk pri rezultatu 12:16. Po drugem tehničnem odmoru v tretjem nizu je točka pripadla gostjam, ki so s tem prednost povišale na pet točk. Pri rezultatu 12:19 je kapetanka ekipe Roto-Kema Puconci zahtevala odmor. Po zahtevanem odmoru so novo točko dobile gostje iz ekipe Nova KBM Branik. Domače igralke so pri rezultatu 13:21 niz gostij prekinile. Znova je sledila izmenjava točk in prednost osmih točk Mariborčank pri rezultatu 15:23. Pri rezultatu 15:24 so igralke iz ekipe Nova KBM Branik imele na voljo prvo zaključno žogo v tretjem nizu. Pri rezultatu 16:24 je trener gostij zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru je točka pripadla gostjam, ki so s tem dobile tretji niz z rezultatom 16:25.

Četrti niz so s prvo točko znova odprle domače igralke iz ekipe Roto-Kema Puconci, gostje iz ekipe Nova KBM Branik pa so z zaporedjem treh točk prišle do vodstva 1:3. Pucončanke so nato z dvema zaporednima točkama rezultat na 3:3 izenačile. Sledila je izmenjava točk in pri rezultatu 7:6 novo vodstvo Pucončank. Na prvi tehnični odmor v četrtem nizu so se igralke iz ekipe Roto-Kema odpravile z prednostjo ene točke pri rezultatu 8:7. Po prvem tehničnem odmoru v četrtem nizu, so gostje iz Maribora rezultat na 8:8 izenačile, domačinke pa so jim servis takoj odvzele. Znova je sledila izmenjava točk in vodstvo Pucončank pri rezultatu 15:14. Na drugi tehnični odmor v četrtem nizu so se Pucončanke odpravile s prednostjo ene točke pri rezultatu 16:15. Po drugem tehničnem odmoru v četrtem nizu je točka pripadla igralkam iz ekipe Roto-Kema. Pri rezultatu 18:15 v korist igralk iz ekipe Roto-Kema je gostujoči trener zahteval odmor. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje iz ekipe Nova KBM Branik, ki so s tem zaostanek znižale na dve točki pri rezultatu 18:16. Gostje so rezultat na 18:18 izenačile. Pri rezultatu 18:18 je domača kapetanka zahtevala odmor. Po zahtevanem odmoru, so točko dobile domače igralke, ki so s tem znova bile v prednosti, gostje pa so rezultat na 19:19 takoj izenačile in prišle tudi do vodstva 19:20. Pri rezultatu 19:21 je nov odmor zahtevala kapetanka ekipe Roto-Kema Puconci. Po zahtevanem odmoru so točko dobile gostje iz Maribora, ki so s tem prednost povečale na tri točke pri rezultatu 19:22. Prva zaključna žoga v četrtem nizu je pripadla igralkam iz ekipe Nova KBM Branik pri rezultatu 19:24. Četrti niz se je zaključil z rezultatom 19:25 v korist gostij in s tem se je zaključila tekma, ki se je končala z rezultatom 1:3.

Izjave:

Angelina Ajnihar, kapetanka Roto-Kema Puconci: »Borili smo se po najboljših močeh, kar je bil tudi cilj. Zavedali smo se, da igramo proti državnim prvakinjam. Vem pa, da smo danes pokazale najboljšo predstavo, ki jo trenutno zmoremo. Pričakujem pa, da na koncu osvojimo šesto mesto, ki vodi v četrtfinale prvenstva.«

Samo Miklavc, trener Nova KBM Branik: »V bistvu lahko čestitam domači ekipi za prikazano borbo. Zasluženo so osvojili tudi tisti niz. Moram povedat, da smo se res morali potruditi, da smo tekmo končali v našo korist in dosegli tri točke, ki so nam pomembne za končno uvrstitev med prvi dve mesti na lestvici. Danes smo pa v bistvu lahko uživali v akcijah, predvsem v domači ekipi, ki je igrala borbeno, požrtvovalno in nam je povzročila precej preglavic, kajti nismo jih mogli zaustavljat z igro blok-obramba.«

Kema MureximAc-Profekt, prodaja in servis vozil d.o.o.TRANSPAK, podjetje za inženiring, procesno opremo in zastopstva d.o.o.Zavarovalnica Triglav, d.d.Občina PuconciCEROP d.o.o.Püngrad, Javno Komunalno Podjetje d.o.o.Teo - Ten, d.o.o., podjetje za proizvodnjo in trgovinoMegras, gradbeništvo in strojništvo d.o.o.IMO-REAL D.O.O.NOGRAD d.o.o.SAUBERMACHER - KOMUNALA Murska Sobota d.o.o.ROTO GROUP d.o.o.Animus d.o.o. - grafična delavnicaABC Maziva d.o.o.BTS Company d.o.o.CDC d.o.o.Krajevna skupnost PuconciMesser Slovenija